DOPRAVA ZDARMA PŘI NÁKUPU OD 2000 KČ

Letní počasí je spojené s horkými slunečnými dny, kdy se raději opalujete na pláži nebo ležíte u bazénu, než abyste seděli v práci za počítačem. Slaná voda, slunce i chlor ale mohou vlasy poškodit. Neznamená to ale, že se musíte letních aktivit vzdát. Místo toho změňte způsob, jak se o své vlasy staráte. Stačí si osvojit několik pravidel, která najdete v článku.  

Jak pečovat o vlasy u moře a bazénu?

Bazénová voda a její vliv na kvalitu vlasů

Chlor, který se v bazénech vyskytuje, může způsobit na vlasech spoušť. Ale není to jen samotný chlor, který vaše vlasy může poničit – do bazénové vody se aplikuje také modrá skalice neboli síran měďnatý, který v sobě obsahuje kolem 25 % mědi. Pojďte si o jejich účincích na vlasy přečíst podrobněji:

 • Měď – tato látka má tendenci na vlasech ulpívat a zapříčiňuje například zelený nádech u blond vlasů. Nevyhnou se jí ale ani tmavé vlasy, to, že není zelený nádech viditelný, ještě totiž neznamená, že na vlasech nános není. Na pozoru buďte hlavně pokud máte zesvětlené či barvené vlasy. Měď totiž zvyšuje sílu peroxidu vodíku, což může při barvení a zesvětlování způsobit výraznější poškození vlasů nebo změnu barvy do nežádoucích odstínů. Před barvením, tónováním, či zesvětlením vlasů se kadeřníkovi zmiňte o tom, jestli chodíte do bazénu nebo jste byla na dovolené a na vlasech se může vyskytovat meď či jiná rezidua, která mohou s barvou na vlasy reagovat. Nejprve se vlasy musí od nánosů mědi očistit, a až potom přistoupit k samotnému barvení, aby nedošlo k jejich poškození a nechtěným barevným tónům.

 • Chlor – chlor zbavuje vaše vlasy přirozených olejů (kožního mazu), které vaše tělo produkuje k jejich ochraně. Kromě toho, že chlor dráždí pokožku hlavy, také zbavuje vlasy jejich přirozené vlhkosti. To může mít za následek suché, lámavé a matné vlasy, které vedou až k roztřepeným konečkům.
  Chlor tedy nemá přímý vliv na změnu odstínu při barvení vlasů, ale pokud svoje vlasy vystavujete chloru dlouhodobě, tedy chodíte plavat například denně, může to ovlivnit jejich celkový stav. Vaše vlasy se pak budou chovat jako houba – barva na vlasech chytne výrazněji, ale pigment se dlouho neudrží, takže se vám barva vymyje rychleji.

Jak chránit vlasy před bazénovou vodou?

Jak chránit vlasy před bazénovou vodou?

Před působením chloru a jeho škodlivými účinky je možné vlasy chránit. Dodržujte těchto 5 kroků:

 1. Před plaváním si vlasy namočte a noste koupací čepici

  Je důležité, abyste před vstupem do bazénu vlasy namočili normální vodou. Když si vlasy před vstupem do bazénu nejprve namočíte čistou vodou z vodovodu nebo nechlorovanou vodou, tuto vodu absorbují, čímž se minimalizuje množství absorbovaného chloru.
  Tohle možná nečtete rádi, ale koupací čepice hodně pomůže. A ano, i když do ní trochu nateče, má to pořád smysl, protože vlasy nenasáknou tolik, jako bez ní. To zabraňuje chloru a mědi dostat se hlouběji do vlasů.

 2. Vlasy po koupání umyjte

  Stejně tak je vždy důležité po plavání vlasy důkladně umýt. Ideálně použijte čisticí šampon, který vlasy částečně zbaví nánosů z bazénu. Vyzkoušet můžete čisticí šampon K18 detox nebo Swimmers od Malibu C.

  Tip: Přečtěte si, jak správně umýt vlasy.
 3. Vlasy hydratujte

  Po plavání dopřejte vašim vlasům pořádnou dávku hydratace, klidně o stupeň silnější, než na jakou jste běžně zvyklí. Použijte hydratační masku nebo kondicionér na vlasy – například masku Zenz No.03 nebo kondicionér Cactus No.18. Oba produkty kromě vlasů hydratují i vlasovou pokožku.

 4. Doplňte o další péči na vlasy

  Použít můžete bezoplachovou péči na vlasy Malibu C Leave-In Mist, která chrání vlasy před UV zářením, napomáhá jejich hydrataci a doplňuje lipidy a protein – díky tomu jsou vlasy pevnější a lépe je rozčešete.
  Sáhnout můžete i po oplachové péči Zenz No.87, která rozpouští vápník a další složky, které se vyskytují ve vodě. Je tak vhodná i na vlasy, které v bazénové vodě příliš často nenamáčíte. Její použití trvá jen 1-5 minut.

 5. Nechte si vlasy hloubkově vyčistit v salonu

  Ve studiu čistíme vlasy od nánosů kovů a minerálů nejen z bazénové vody pomocí hloubkového čištění Malibu C. Jedná se o organické čištění za pomocí patentované technologie antioxidantů.

Mořská voda a UV záření a jejich vliv na kvalitu vlasů

Mořská voda a UV záření

Mořská voda obsahuje vysokou koncentraci různých solí, takže vaše vlasy může vysušovat. Takové vlasy pak mají tendenci se třepit, jsou křehké a náchylné k lámání. Zejména barvené a zesvětlené vlasy. Samozřejmě nejlepší by bylo vlasy v mořské vodě vůbec nenamáčet, to ale není vždy možné dodržet.
Co se týče UV záření, před ním musíte chránit nejen svou pokožku, ale i vlasy. Nejlepší ochranou vlasů proti slunci je proto nějaká pokrývka hlavy – kšiltovka, klobouk nebo třeba šátek. Uv záření dohromady se slanou vodou ve vlasech naleptává vlas podobně, mnohdy i agresivněji než zesvětlovač na vlasy či trvalá.

Jak chránit vlasy před mořskou vodou a UV zářením?

Existuje pár základních pravidel, jak se k vlasům chovat, než se vrhnete do moře.

 1. Nejprve si vlasy namočte normální vodou – tím, že ji vlasy absorbují, zbyde menší šance pro slanou vodu.
 2. Následně aplikujte UV ochranu – náš nejoblíbenější je Malibu C Leave-In Mist - krom UV ochrany pokožky i vlasů, obsahuje také hydrataci a lipidy. Jakmile vyjdete z moře, vlasy si znovu opláchněte vodou a znovu aplikujte leave in mist, který vám pomůže vlasy pomocí prstů rozplést, aniž byste si je trhali. Důležité je vlasy nenechávat schnout zacuchané, proto je dobré je rozplést či šetrně rozčesat. K tomu vám pomůže právě výše zmíněný produkt a Tangle Teezer wet detangler.
 3. UV ochranu aplikujte na mokré či suché vlasy po celý den, kdy jste na slunci – třeba každou hodinu.
 4. Na konci dne vlasy důkladně umyjte šamponem, doporučujeme šampon dle stavu vaší vlasové pokožky a typu vlasů a nebo již zmíněný Detox od K18, a hydratujte kondicionérem Zenz No.08 či ještě silnějším No.18 nebo maskou.

Toto je jen několik základních tipů, jak chránit vlasy u moře a bazénu. Na našem e-shopu si můžete prohlédnout i další produkty, díky kterým bude o vaše vlasy postaráno jako u kadeřníka.